Realizácie/interiér, Všetko

Kúpeľňa plná tepla: Mediteránsky štýl v rodinnom dome

Keramické obklady

Kúpeľňa plná tepla: Odvážny mediteránsky štýl v rodinnom dome

Pani Belicová si kúpila s manželom rodinný dom. Ako to však býva, nehnuteľnosť, ktorej sa stanete vlastníkom, len vo výnimočných prípadoch svojmu novému obyvateľovi vyhovuje v každom detaile. Priestory rodinného domu sú však veľmi láskavé k novým nápadom a rekonštrukcii. Podobne na tom bol aj dom pani Belicovej, ktorý si vyžadoval rekonštrukciu najmä v kúpeľni. Výhodou rodinných domov je, že si môžete dovoliť aj neštandardný výraznejší dizajn priestorov. Najmä, ak sú využité produkty vyrábané ručne a reprezentujú tradíciu ako v prípade mexickej keramiky La Lagartija. Tá oslovila aj pani Belicovú. Spýtali sme sa jej, prečo si ju vybrala a ako vyzerala realizácia novej kúpeľne z jej pohľadu.

Keramické obklady

Kúpeľňa pred a po rekonštrukcii

Čo vás inšpirovalo pri rekonštrukcii?“
Dom sme kúpili s funkčnou, ale nevzhľadnou kúpeľňou. Mojim snom bolo vždy mať krásnu kúpeľňu s vaňou a peknými kachličkami. Keď sme si hľadali možnosti, ktoré by nás oslovili a páčili by sa nám, na Facebooku sme natrafili na maľované umývadlá od Lagartija a hneď sme sa do nich zamilovali. Výber bol teda jasný.

Aká bola vaša predstava o rekonštrukcii? Poradilo sa vám naplniť predstavy na sto percent?
Snažili sme sa skĺbiť finančné možnosti so snami a predstavami. Samozrejme, že sme museli spraviť aj pár kompromisov, ale výsledok bol nakoniec super a tešíme sa z tej krásy, na ktorú sa môžeme denne pozerať.

Keramické obklady

Okraj vane lemuje bordúra s názvom „Amanecer“, čo znamená v preklade východ slnka

Aké produkty ste si u nás vybrali? Čím vás zaujali?
Umývadlo sme si nakoniec nekúpili, no vybrali sme si obklady. Oslovili nás krásne motívy kombinované so žltými, zelenými a modrými vzormi. Dodatočne sme zakúpili aj zrkadlo, ktoré sa krásne hodí k jašteričkám na obkladoch, Fridu sme použili ako obrázok na bielej stene. Snažili sme sa, aby každá stena bola niečím špeciálna. Zrekonštruovali sme aj toaletu. Teší sa z nej najviac môj manžel, pretože obkladačky sú v nej pestré a pozitívne. Pomiešali a kombinovali sme ich naschvál rôznorodo a doplnili sme ich aj kachličkami s imitáciou dreva. V rovnakej farebnej a vzorovej kombinácii vyniká aj kúpeľňa. Z miestností vyžaruje teplo, pozitívna nálada a majú mediteránsky nádych. Presne to sme chceli. Kachličky nás oslovili aj kvôli tomu, že sú ručne robené, majú aj svoje chybičky a svoju energiu a preto priestor nie je sterilný, ale žije a dýcha, v našom prípade pekné žlté teplo:)

Keramické obklady

Reliéfny obklad „Frida“ orámovaný obkladmi 5 x 5 cm „Lagartija“ a „Alcatraz“

Čo bolo pre vás dôležité pri výbere dekoru?
Veľmi dôležité boli farby. Chcela som žlto-modrú kúpeľňu, ale nebola som si istá ako to dopadne. Túžila som prelomiť sterilnosť bielych obkladov v kúpeľniach a skúsiť do tej našej vniesť trocha exotiky. Myslím, že sa to pekne podarilo aj vďaka pani Zošťákovej, ktorá nám veľmi pomáhala kombinovať obklady a nechali sme si poradiť, aby sa všetko pekne dopĺňalo. Sme jej veľmi vdační za jej kreativitu, vkus a množstvo energie, ktorú do nášho projektu vložila.

Ako sa vám pracovalo s keramickými obkladmi?
Nechali sme to na obkladača. Niekedy si aj zahundral, pretože s ručne vyrábanými obkladačkami sa pracuje trocha inak. No výhodou bolo, že sme mali málo odpadu. A keďže aj pán, ktorý nám obkladačky spravil, bol šikovný, boli sme spokojní aj v tomto smere.

Ako sa cítite vo vašej novej kúpeľni?
Veľmi dobre. Môj syn každý večer pri sprchovaní pomenúva obrázky na kachličkách. Nad umývadlo sme zasadili obkladačku s obrázkom malej rybky, z ktorej sa stále teší. Manžel si zas nevie vynachváliť zelené kachličky na toalete. Dominantnou farbou je tu krásna hlboká zelená, akú nikde inde nie je možné dostať. Sme veľmi vďační.

Keramické obklady

Ozdoba pri umývadle v podobe rybičkového obkladu „Cancún“

Realizácia kúpeľne a toalety pani Belicovej nie je svojou farebnosťou typicky „slovenská“. Naša klientka túžila zaexperimentovať a vystúpiť zo stereotypných predstáv o tom, ako by mala vyzerať kúpeľňa. Priestoru kúpeľne nepatrí predsa len biela. Tak ako v iných miestnostiach, aj tu je dôležité, aby ste sa cítili dobre a volili farby a motívy, ktoré vás prirodzene priťahujú. Stačí si len dopriať čas, navštíviť nás obchod a „zahrať sa“ s obkladačkami, ktoré vás oslovia. A nebáť sa vystúpiť z komfortnej a niekedy nudnej zóny. Inšpirujte sa aj našimi ďalšími realizáciami na našom blogu.

Keramické obklady
Keramické obklady
Keramické obklady