Inšpirácie, Všetko

Vidiecke kuchyne

Keramické obklady

Viacerí z nás sa z rýchleho mesta radi presunú načerpať energiu na kľudný vidiek. Poklady v podobe starožitného nábytku a rokmi nedotknutého interiéru nám pomáhajú cestovať časom. Vtiahnu nás do minulosti, do domovov našich starých mám, kam sme cestovali na prázdniny. 

Radi nechávame chalupy v pôvodnom stave, aby sme si tieto spomienky oživili. Pre tých z vás, ktorí rozmýšľajú nad zmenou, ktorá nezasiahne do útulnej atmosféry chalúpky ale radi by podtrhli jej vidiecku atmosféru, ponúkame inšpirácie z naších realizácií.

Keramické obklady

 Funkčnú hlinenú pec sme doplnili o mexické obklady v dekóre „Tulipanes“, ktoré sme skombinovali s bielymi obkladmi „Blanco Mexicano“ a zakončil lištami „Pecho de Paloma“ vo farbe „Verde Aquacate“.

 Klient hravo vniesol do chaty kúsok svojej kreativity a pritom neporušil jej dlhoveké čaro. 🙂 

Keramické obklady

Realizácia kuchyne vo vidieckom dome, je dôkazom, že aj modernejšie stavby vedia navodiť atmosféru vidieckeho sídla a nám aj našim blízkym spríjemniť radostné chvíle.

Kuchynská linka z masívneho dreva orámovaná obkladmi “Blanco Mexicano”, ktoré oživili o dekory inšpirované Španielskom “Espana Venado” a “Espana Pato”.

Keramické obklady

NIe každý z nás ma to šťastie vlastniť chalupu na horách.

Snaha našej klientky o prenesenie vidieckej atmosféry do ruchu mesta sa vydarila prerábkou kuchyne. Klientka vsadila na pestré farby, ktoré vniesli do  staršieho panelového domu nový život a  kúsok teplého slnka vo forme žltého obkladu „Amarillo“ . Keramický ručna glazovaný obklad je veľmi obľúbený vďaka svojej veselej farbe a aj v tomto prípade svoju úlohu smelo splnil. Atmosféru vidieka priniesli reliéfne obklady s motívom kohútov a ornamentálnou maľbou. Celý reliéfny obklad zvíraznili farebné rámy okolo.

Keramické obklady

Poslednú realizáciu do tohto článku sme zvolili kuchyňu, ktorá mnohým vyčarí úsmev na tvári. Pri pohľade na starú pec a smaltové hrnčeky sa nám vracajú spomienky.  Želanie našej klientky spojiť tradičné slovenské farby a funkčnú estetiku sa podarilo aj vďaka slnečným kachličkám “Sol Azteca Azul” v kombinácii s tmavomodrou „Azul Brillante”. Stredný rad je tvorený obkladmi “Amanacer Esquina”, ktoré vďaka svojmu vzoru vytvárajú nevšedný obrazec. 

Verím, že sa vám článok páčil a ak sa rozhodnete inšpirovať našími realizáciami budeme radi, ak sa o svoje výsledky s nami podelíte. 🙂