Inšpirácie, Všetko

Mozaika – originálny doplnok domácnosti.

Keramické obklady

Mozaika – originálny doplnok domácnosti.

Aktivít na rozvoj kreativity je veľa, pomáhajú nám zrelaxovať, psychicky si oddýchnuť a dať priestor našej fantázii. Mexická keramika je originálna sama o seba, avšak jej potenciál vieme využiť aj iným, zaujímavý smerom a to mozaikou.

Každý z nás by mal rád doma niečo výnimočné, čo oživí interiér. Mozaika je originálny doplnok interiéru, ktorý dokáže do priestoru vniesť osobitú atmosféru. Mozaikové dielo je častokrát odrazom potrieb klienta alebo fantáziou daného umelca. Je len na vás, akým smerom sa rozhodnete ísť. V prípade, že si mozaiku chcete spraviť samy, určite odporúčame si niečo o nej naštudovať. Spôsobov skladania a pokládky je totiž viac.

Naše keramické obklady, ktoré ponúkajú širokú škálu farieb a pestrých ornamentov sa výborne hodia do farebných a živých skladieb. Glazovaný povrch obkladu treba narezať ručne karbobrúskou, aby sa neštiepil. Je to proces dlhší, ale výsledok mozaiky naozaj stojí za to. Niekoľko naších šikovných zákazníkov premenilo svoju kuchyňu vďaka mozaike na umelecké dielo. Pozrime sa spoločne na to, ako sa drobné časti obkladov dajú použiť v krásnej asymetrickej mozaike.

Autorkou realizácií je nadaná česká mozaiková umelkyňa Magdaléna Kracík Štorkánová.

Keramické obklady

Na fotografii je elegantná kuchyňa v čiernobielej kombinácií. Nenápadná mozaika dopĺňa modernejší štýl, avšak zároveň priestor zmäkčuje svojou nápaditosťou.

Pre odvážny “obraz” na stene sa rozhodli naši zákazníci a autorka diela nenechala nič na náhodu , aj keď to tak na prvý pohľad môže vyzerať. Každý kúsok obkladu je presne vyrezaný, aby zapadol do celkového obrazca a dotvoril tak príjemný ruch v kľudnej domácnosti. Divokú zmes farieb, zapadajúcu do seba tón v tóne, dopĺňajú ručne maľované kachličky z našej ponuky. Realizácia v sebe nesie aj príbeh. Na ľavej strane môžeme vidieť vtáky, utvorené z úlomkov, presúvajúce sa do “Exotiky” :).

Keramické obklady

Na poslednej fotke Vám predstavíme retro kuchyňu. Žltozelená kombinácia, s naturálnymi obrázkami v podobe slnka perfektne zapadne do chalúp vo vidieckom štýle.

Keramické obklady

Ak vás mozaika zaujala, ale nemáte na ňu v interiéri miesto, dá sa použiť v podobe rôznych doplnkov. Napríklad na kvetináči, okolo zrkadla v kúpeľni alebo len tak, kúsok obrazca niekde na stene, ktorý vám bude pripomínať vaše tvorivé „ja“.

Dúfam, že sa vám článok páčil a možno niekoho išpiroval ku kreatívnej činnosti. Ak sa rozhodnete mozaiku vyskúšať, budeme veľmi radi, ak sa so svojimi výtvormi s nami podelíte na našej facebookvej stránke, Instagrame @Lagartija_sk alebo pošlite mailom na info@lagartija.sk

a my ich s vašim súhlasom radi uverejníme.

Klaudia Kralovičová