Realizácie/interiér, Všetko

Tyrkysová kúpeľňa

Keramické obklady

Zákazníčka Ivana, ktorá dlhodobo žije vo Francúzsku si priala farebnú kúpeľňu s nádychom mexického štýlu. Hoci podmienkou bola farebnosť, nechcela nič výstredné. Spoločne sme našli vhodný konsenzus, ktorý evokuje jemnosť ale zároveň rešpektuje prvky súčasnej modernej kultúry.  Tyrkysový obklad –Azul Turquesa svojou sýtou farbou oživuje priestor a na druhej strane je stlmený mäkkým odtieňom pieskovej farby. Diagonálna skladba navyše podčiarkuje príjemnú vidiecku atmosféru.

Keramické obklady

Tyrkysový obklad vyvážený teplými farbami

Celý priestor je ladený v teplom tóne bledo-hnedej farby a omietky vytvorené šúchanou technikou v štýle marockého štuku dodávajú pocit priestoru a hĺbky. Moderný nenápadný nábytok tiež necháva vyznieť kontrastnú sýtu farbu tyrkysového obkladu, ktorý priestor oživuje a dodáva mu pestrosť a originálnu atmosféru. 

Keramické obklady

Umývadlá ladia s obkladom

Zápustné, ručne maľované umývadlá svojou farbou dokonale ladia s tyrkysovými obkladmi. Ich názov –Pavoreal Turquesa v preklade znamená Pávie pero a vystihuje vzor, ktorý je na nich vyobrazený. Jednoliatosť modrej plochy sme oživili ručne dekorovanými obkladmi, ktoré (rovnako ako umývadlá) nesú motív pávích pier. Vďaka nim sa mozaika nie len oživila, ale s umývadlami sa ešte viac opticky spojila. Jemnými kontrastmi sú do žlta ladené obklady –Flor 114 a –Flor 115

Keramické obklady
Keramické obklady
Keramické obklady
Keramické obklady

Originálna mandala s ozdobou

Prázdnu stenu sprchového kútu sme osviežili veľkou mandalou. Jej podklad tvorí opäť tyrkysová farba, na ktorej sú v mozaike vyskladané rovnaké obklady, aké boli použité na oživenie steny pri umývadlách (dekorované obklady Flor 114, Flor 115 a Pavoreal Turquesa). Keď stojíte v kúpeľni, môžete objavovať kvetinky vznikajúce v plochách mandaly alebo sa iba potešiť sýtymi a pestrými farbami, ktoré tieto ručne dekorované obklady z Mexika ponúkajú.

Keramické obklady
Mandalu sme si vyskladali aj naživo, aby sme sa presvedčili, ako celok v skutočnosti bude vyzerať.

Cenová kalkulácia

Položkamnožstvocena
Jednofarebný obklad Azul Turquesa760 ks1094,4 €
dekorovaný obklad Flor 11473 ks131,4 €
dekorovaný obklad Flor 11538 ks68,4 €
dekorovaný obklad Pavoreal Turquesa47 ks84,6 €
Zápustné umývadlá bez dlaždíc Pavoreal Turquesa2 ks666 €

Celková suma …………………………………………….2044,8 €

Vizualizácia: Jana Salusová

Text: La Lagartija