Inšpirácie, Všetko

TV JOJ si všimla aj naše mexické maľované umývadlá!

Keramické obklady

Televízia JOJ pravidelne vysiela inšpiratívny seriál s názvom “Postavíme, opravíme, zveľadíme”. Moderátori, Lucia Šipošová a Richard Salay, vtipným spôsobom ponúkajú návody a postupy odborníkov z oblasti stavebníctva, architektúry a bytového dizajnu.

Sme veľmi radi, že si produkčný tím relácie všimol aj obchod La Lagartija a zaujali ich predovšetkým ručne maľované umývadla. Stali sme sa tak súčasťou dielu relácie, ktorý mal mexickú tématiku. Štáb nás navštívil v predajni a celý obchod sa zmenil na mini televízne štúdio.

Televízne natáčanie je niečo, čo nezažívam každý deň, a preto by som sa s vami rada podelila o zážitky a zistenia z natáčania. 


Ako prebiehalo natáčanie v showroome La Lagartija?

Keď ma produkcia televízie JOJ oslovila s tým, že maľované umývadlá a keramika z Mexika je veľmi zaujímavým produktom do ich relácie, bola som nadšená. Následne som si však uvedomila, že s vystupovaním pred kamerou mám minimálne skúsenosti a necítim sa pred ňou ako rybka vo vode. Mala som trému.

Všetok stres zo mňa veľmi rýchlo opadol v deň natáčania. Do nášho malého showroomu sa nahrnuli až traja veselí kameramani, ktorí mi svojimi vtipmi pomohli uvoľniť sa a byť sama sebou. Natáčanie mal pod palcom režisér, ktorý bol veľmi sústredený a ochotne nás podporoval pri opakovaní a korekcii textov, až kým sa nám daný záber nepodaril s tou správnou iskrou.

Moderátorka Lucia Šipošová mi sadla svojou pohodovsťou a prirodzenosťou. Spolupráca s ňou bola veľmi veselá a na kamarátskej báze. Rozprávali sme sa o mexických tradíciách, kultúre a ručne maľovaných umývadlách. Cítila som sa ako pri bežnej konverzácii so zákazníkmi a na kamery som pri rozhovoroch úplne zabudla.  

Prekvapilo ma, koľko bolo potrebných vecí a detailov k natáčaniu troj-minútovej reportáže. Štáb mal niekoľko kamier, veľa osvetlenia a celkový proces trval približne štyri hodiny.  

Záznamy z natáčania poputovali do strižne a o dva mesiace bol na TV JOJ odvysielaný mexický diel “Postavíme, opravíme, zveľadíme”. Počas neho odznela aj reportáž o nás a maľovaných umývadlách.

Zaujíma vás ako to celé dopadlo?

Reportáž si môžete pozrieť tu:

Ak vás maľované umývadlá alebo iné produkty zaujali, budeme radi, ak nás navštívite osobne v showroome na Záhradníckej 63 alebo si preklikáte náš eshop. Celú reláciu s mexickým nádychom si môžete pozrieť TU

Pekný deň,

Hanka Zošťáková