KERAMIKA

Okrem ručne maľovaných umývadiel a obkladov si môžete u nás zakúpiť aj množstvo keramických doplnkov, ktorými oživíte svoj interiér alebo potešíte svojich blízkych.

Druhy dekorov

TALAVERA - znamená pestrofarebný vzor, typický pre mexické tradičné umenie. Je tvorený kvetmi a rôznymi ďalšími motívmi, ktoré sú síce podobné, ale ich vzájomné usporiadanie a farebnosť sú jedinečné, pretože vždy vychádzajú z momentálnej inšpirácie a rozpoloženia maliara. Vyobrazené kusy preto dávajú predstavu o výslednom estetickom dojme, avšak nie je vždy možné dodať presne vyobrazený vzor. Táto „mierna neistota kupujúceho“ je vyvážená vedomím, že každý zakúpený kus u nás v obchode je originál.

AZUL BLANCO - modrá na bielom podklade. Podobné ako Talavera, ale miesto pestrých farieb je použitá modrá v dvoch odtieňoch.

VERDE BLANCO - ako Azul Blanco, no miesto modrej je použitá zelená.

GIRASOL - typický motív mexickej slnečnice na žiarivom tmavomodrom podklade. Tu je možné zaručiť väčšiu zhodu dodaného výrobku s vyobrazeným exemplárom, ale - ako platí pri ručnej práci, nikdy nie stopercentne.

ALCATRAZ – ešte typickejší motív kaly.

COMBINADO - kombinuje slnečnicu a kalu.

ROJO - motív drobných zelených lístočkov na červenom podklade.

GIRASOL CAFÉ – slnečnica na kávovom podklade.

CAFÉ VERDE – tmavozelený motív na podklade farby „café au lait“, slonovinová biela.

Do kuchyne

Ručne maľovaný riad s mexickými motívmi poteší všetkých, ktorí milujú Mexiko alebo niekoho, kto má rád veselé a živé farby. Súbor nádob na varenie a podávanie jedál je vyrobený z hrnčiarskej hliny, maľovaný bezolovnatými glazúrovými farbami a vypálený pri 800 ° C. Znesie každodenné, bežné používanie a čistenie v umývačke. Riad neodporúčame na použitie v kuchynskej rúre s výnimkou u niektorých výrobkov, ako pekáč.

Zvieratká a figúrky

Ide o veľký výber ručne maľovaných pestrofarebných figúrok od jašteríc, žabiek, až po kojota alebo mexické maľované slnká. Viaceré z nich je možné zavesiť na stenu.

Svietidlá

Maľované keramické tienidlá na stenu sú vzadu opatrené otvorom pre objímku a dvoma menšími dierkami pre uchytenie na stenu. Tienidlá možno inštalovať otvorom smerom nahor i nadol.
Závesné tienidlá sú keramické, ručne maľované z vnútornej i vonkajšej strany.

Pri použití bodového zdroja svetla vytvárajú otvory v tienidle niekoľko svetelných lúčov.

Tieto výrobky nie sú dodávané s elektrickou inštaláciou.

Pre ponuku ďalších svietidiel navštívte, prosím, kategóriu Svietiace hviezdy a Dekorácia z plechu.

Čísla na fasádu

Ide o ručne maľované plastické keramické čísla na fasádu.

Kvetináče

Keramické maľované kvetináče rôznych tvarov a veľkostí by mali patriť k základnej výbave všetkých milovníkov Mexika.
Pokiaľ nie je uvedené inak, sú tieto konkrétne výrobky koncipované ako kvetináče (obaly), to znamená, že nemajú otvor pre odtok vody.

Úchytky

Táto podkategória zahŕňa ručne maľované keramické úchytky k nábytku. Priemer: cca 4,5 cm, hĺbka (odstup od podkladu): 2,5 cm.
Súčasťou je 4 mm závit a matica.

 

Doplnky

V tejto skupine nájdete tovar, ktorý sa nezmestil do predchádzajúcich kategórií, najmä vodovodné batérie, dekorácie z papiera (tzv. papel mache) alebo z výrobky z dekorovaného kovu.

Svietiace hviezdy – lampy

Nezameniteľný mexický doplnok, ako môžete vidieť na fotografii z múzea Fridy Kahlo, je svietiaca hviezda. Hviezdy z našej ponuky sú z plechu. Buď majú v sebe farebná sklíčka, alebo len drobné otvory, ktorými preniká svetlo z bodového zdroja (žiarovka) a vytvára na stenách farebné odrazy. Tieto výrobky sa nedajú využiť na plnohodnotné svietenie, ide skôr o svetelné dekoratívne objekty poskytujúce intímne osvetlenie.
Hviezdy dodávame bez elektrickej inštalácie (je potrebné doplniť ich káblom a objímkou).

Vodovodné batérie

K našim umývadlám s rohovými dlaždicami s tromi otvormi ponúkame výber trojotvorových stojacích batérií, ktoré sú na našom trhu menej obvyklé. Sú to produkty talianskej firmy Faris, rad Liberty, ktoré spĺňajú nároky na najvyššiu kvalitu, a pritom sú cenovo dostupné.

Dekorácie

V ponuke máme taktiež osobité mexické doplnky, ktoré zvýraznia váš interiér. Originálnym kúskom si môžete spestriť kuchyňu, obývačku alebo kúpeľňu. Mexiko je temperamentná krajina s energickými ľuďmi, a práve to robí ich výrobky originálnymi.

Zrkadlá

V tejto podkategógii nájdete pestrý výber tradičných mexických zrkadiel s rámami zo zdobeného plechu, dreva alebo dekorované ručnými obkladmi.