farebne-a-dekorovane-obklady-na-peci

Predstavujeme vám rekonštrukciu kachľovej pece majiteľa českej divízie La Lagartija, ktorú zdedil spolu s domom v nedokončenom stave. Pôvodní stavitelia obložili úžitkovú stranu pece s varnou doskou tradičnými kachlicami, ktoré majú sálavú schopnosť a sú odolné voči nadmernému teplu. Opačnú časť pece priliehajúcej ku komínu rozdelili na niekoľko úrovní, vďaka čomu vzniklo niekoľko zaujímavých plôch a rovín.  Tieto si však počkali až na terajšieho majiteľa Daniela, ktorý využil farebné obklady z obchodu La Lagartija.

kachlova-pec-bez-obkladov

Takto vyzerala pec niekoľko rokov, než  sa  ju odhodlali dotvoriť. 

Ako zladil farebné obklady s klasickými kachlicami na pec?

Majitelia váhali, ako zosúladiť pôvodné, už položené kachlice na peci v špecifickej bledomodrej farbe so sýtymi farbami mexických obkladov. Napokon sa rozhodli neprispôsobovať sa za každú cenu farbe kachlíc, ale naopak – vytvoriť určitý kontrast. Konečná voľba padla na kombináciu jemnej slonovinovej -Blanco mexicano a terakotovej s akcentmi dekorovaných obkladov. Takto vyzeral pôvodný návrh:

vizualizacia

Daniel, ktorý si sám vizualizáciu zhotovil, priznal, že „nalievanie“ textúr na jednotlivé plochy v 3D modeli nebolo ľahké. No skutočné rezanie, brúsenie a lepenie obkladov bolo oveľa náročnejšie. Lepenie farebných obkladov v diagonálnom štýle a tak, aby sa bezchybne spojili všetky členité, pomerne malé plochy, si vyžadovalo veľké sústredenie a presnosť. Prácu a čas strávený na projekte pretavil do skutočnosti, ktorá nie je iba úžitkovým miestom, ale kúskom interiéru so samostatným príbehom.

Výsledná práca v nasledujúcich fotografiách:

kontrast -medzi kachlicou-a-farebnym-obkladom

umyvadlo na dosku

umyvadlo na dosku


Máte záujem o podobnú realizáciu?

Telefón: 0910 791 961

 Facebook: fb.com/lagartija.sk/