Pani Emília presne vedela, že chce raz popíjať kávu a pripravovať jedlá pre svojich blízkych v kuchyni v rustikálnom a vidieckom štýle. Vedela ako má vo všeobecnosti vyzerať. Na stenách nad kuchynskou linkou plánovala využiť obkladačky. V tomto prípade sa rozhodla pre obsiahlejší rešerš a v jednom momente narazila na mexické obklady La Lagartija. Ako mnoho iných, aj ju očarili na prvý pohľad a svoju domácnosť sa rozhodla touto pestrou hrou farieb a vzorov oživiť. Po realizácii svojho projektu sa s nami podelila o jeho priebeh aj záverečné dojmy.

Kuchyňu oživuje kombinácia jednofarebných a dekorovaných obkladov

Kuchyňu oživuje kombinácia jednofarebných a dekorovaných obkladov

Podľa čoho ste sa rozhodovali pri rekonštrukcii a kde ste čerpali inšpirácie?

Mojim plánom bola rekonštrukcia kuchyne a riadila som sa primárne jej štýlom, ktorý je vidiecky a zároveň rustikálny. Týmto smerom som sa chcela uberať, pretože sa mi páči.

 

Aká bola vaša predstava? Stalo sa, že sa vám nedarilo svoje predstavy naplniť?

Pri výbere štýlu som mala pomerne jasnú predstavu. V prvom rade som však volila skrine a celkový vzhľad kuchyne, obklad som neriešila vôbec. Cítila som, že to príde samo. A naozaj to tak bolo. Jedného dňa som natrafila na obkladačky, ktoré ma chytili rovno za srdce a už nepustili. Bola to láska na prvý pohľad. Hneď som vedela, že TO je ONO!

 

Aké parametre boli pre vás pri výbere obkladov dôležité?

Nevedela som presne, no v jednej veci som si bola istá a to, že chcem púšťať do svojho života viac farieb. Dlhé hodiny som venovala študovaniu obkladov na vašej stránke www.lagartija.sk. Snažila som sa nájsť obkladačky, ktoré sa mi páčia najviac, nechala som sa inšpirovať aj hotovými realizáciami. A potom prišiel deň, keď som si konečne išla vyskladať môj budúci obklad do kuchyne priamo na predajňu. Pre mňa boli dôležité farby jednofarebných obkladov -zelená, žltá, terakota a vzorovaný obklad - usmieval sa na mňa hlavne "mandalkový". Mala som však len hrubú predstavu, pani Hanka mi následne pomohla vytvoriť finálny obklad, ktorý presne zapadol do toho, čo som hľadala.

dekor presne podľa predstáv zákazníčky

Spolu sme vyskladali dekor presne podľa predstáv zákazníčky

Ako sa vám pracovalo s obkladmi od La Lagartija?

Obava, ako nám to s ručne robeným obkladom z Mexika pôjde, bola zbytočná. Pracovalo sa s ním veľmi dobre, no musela som vysvetliť pánovi majstrovi, aby zabudol na všetky doterajšie práce s obkladom, keďže toto je celkom iná "káva" 

A nakoniec nám to išlo pekne od ruky...

 

Ako sa dnes vo svojej novej kuchyni s ručne robeným obkladom z Mexika cítite?

Splnila som si ňou svoj ďalší sen. Užívam si tú harmóniu, ktorá z obkladov sála. Keď si len tak sedím v kuchyni, pri pohľade na naň "meditujem". Prajem to zažiť každému. Aj vďaka takýmto maličkostiam si užívate radosť, krásu, harmóniu, pokoj, teplo domova. A užívam si aj pozitívne reakcie mojich hostí na túto nádheru. Je celkom možné, že som sa takto zaslúžila o ďalších potenciálnych zákazníkov vašich produktov.

 

Realizácia pani Emílie je dôkazom toho, že aj z jednoduchého projektu sa dá vytvoriť originálny priestor, ktorý dokáže byť decentný a vkusný zároveň. Dôležité je nechať si poradiť, brať vytváranie skladieb z obkladov ako hru, ktorá má do vášho života priniesť radosť. Ani samotná aplikácia obkladov na steny nemusí byť žiadnym problémom, ak sa držíte postupov a našich odporúčaní. Veríme, že vás farebná harmónia kuchyne našej zákazníčky inšpirovala.

Celkový vzhľad dekoru 

Celkový vzhľad dekoru

Pravidelne zmiešané jednotlivé tóny obkladov do jedného celku

Pravidelne zmiešané jednotlivé tóny obkladov do jedného celku

detail dekoru

Text upravila: Martina Šterová


Máte záujem o podobnú realizáciu?

Telefón: 0910 791 961

 Facebook: fb.com/lagartija.sk/