Čo sa stane, keď sa zmieša retro nálada so slnečnou a k tomu sa primieša ešte trocha radosti? Napríklad takýto priestor kúpeľne prepojenej s toaletou, ktorý nie je komplikovaný, no zároveň na ňom možno nechať oči.

 

V priestore sme na podlahe využili žltú dlažbu typu “Despuntados insertovaným obkladom v kvietkovanom motíve s názvom Flor Arabe a vizuálne ho spojili aj so zvyšnými plochami. Vďaka dekorovaným obkladom na stenách, ktoré sa „predierajú“ cez jednofarebný žltý obklad Amarillo, bude pobyt v kúpeľni zábavou a bádaním po rôznorodosti jednotlivých obrázkov. Nielen pre deti, ale aj dospelých. 

Žltý pás pestrých obkladov sme ohraničili lištou - baguetkou na hornom aj spodnom okraji a tým vznikol dojem umeleckého diela v úžitkovej miestnosti. V obrazovo bohatom priestore tak nie sú potrebné žiadne ďalšie experimenty a postačia minimalistické zápustné umývadlá v jednofarebnom murovanom pulte s dlaždicami naokolo, v ktorých sú vyhotovené otvory na batérie.

Ak plánujete v kúpeľni osadiť podobný typ umývadla s dlaždicami ale bez otvorov, myslite na to, že batéria musí byť inštalovaná pod omietku alebo dostatočne veľká, aby spoza umývadla dočiahla na správne miesto. Čerešničkou na torte, ktorou je tento interiér, je vaňa na nožičkách. Podtrháva celkovú hravú atmosféru miestnosti.Cenová kalkulácia

Položka

množstvo

cena

Jednofarebný obklad “Blanco Mexicano”

2174 ks

2 347,92 €

Dlažba “Amarillo Despuntado 20x20 cm”

200 ks

880,00 €

Inserty v dlažbe- obklad „Flor Arabe“

47 ks

84,60 €

Umývadlá zápustné stredné oválne s dlaždicami s 3 otvormi

2 ks

962,00 €

Murovaný pult obložený obkladom Amarillo

129 ks

185,76 €

Murovaný pult obložený listelkami-baguetkami “Amarillo”

40 ks

102,00 €

Stredový dekor zložený z jednofarebného a dekorovaného obkladu

320 ks

570,80 €

Listelky-baguetky “Amarillo” ohraničujúce dekor

160 ks

408,00 €

Celková suma……………………………………….....

….................

5 541,08 €Vizualizácia Jana Salusová

Text:La Lagartija