Pre všetkých, ktorí majú radi pestrosť sme pripravili tipy, ako si jedinečne zrekonštruovať kúpeľňu. Medzi tipy sme zaradili interiérové doplnky, ktoré Váš domov či chalupu poriadne rozžiaria. V závere článku nájdete ukážky 3 realizácií kúpeľní, kde boli použité materiály od La Lagartija, vďaka čomu ich majitelia dosiahli kreatívny interiér a veselú domácnosť.

1. Umývadlo Violets

Ručne maľované umývadlo Violets je dekorované v jemnejšom kvetinkovom tóne, ktorý pôsobí veľmi príjemne a upokojujúco. Umývadlo je zápustné, stredné a znesie bežnú kúpeľňovú záťaž. Celková realizácia sa dá skombinovať s obkladom, ktorý má rovnaký dekoračný motív.

zapustne umyvadlo

2. Umývadlo Rosario Verde

Rosario Verde v preklade znamená zelený ruženec. Toto pestré, ručne maľované umývadlo na dosku je výrazné vďaka kvietkovanému ornamentu uprostred. Umývadlo je maľované zvvnútra a aj zvonka a je ideálnym adeptom na to, ako si pestro zrekonštruovať kúpeľňu.

umyvadlo na dosku

3. Ornamentálny dekor Rosario Verde

Exoticky a priam až orientálne pôsobí dekor Rosario Verde. Vďaka výraznejšej zelenej farbe sa môže na účel oživenia miesnosti umiestniť do stredu. Vďaka ručnému nanášaniu glazúr je každý jeden kus neopakovateľný, pretože podkladová glazúra presvitá rôzne, v závislosti na hrúbke finálneho pigmentu.

ornamentalne obklady

4. Južanský dekor Sevilla

Už názov Dekor Sevilla evokuje Španielsko. Tento dekor je vhodný do akejkoľvek kombinácie s bielou alebo terakotovou a vďaka umiestneniu do šachovnice môže byť nosným prvkom. Naopak, pri divokejšej variácii stavy alebo rekonštrukcie, môže poslúžiť ako odľahčujúci prvok.

spanielske obklady

5. Kvetinovaný dekor No. Flor 114


Živý dekor je možné zrealizovať dvoma odlišnými spôsobmi. Jeden spôsob realizácie je sústredenie sa na stredový malý štvorček na jednej kachličke. Druhý spôsob realizácie je vytváranie kvetiny, ktorá vzniká zložením štyroch kachličiek. Tento dekor je vhodný do kombinácie so žltou, zelenou a červenou farbou.

 vyrazne-cerveno-zlte-obklady

6. Tradičné mexické zrkadlo


Na doplnenie originálneho oživenia a rekonštrukcie priestoru môžete využiť tradičné mexické zrkadlo, ktoré je vyrobené z ručne tepaného plechu. Veľkou výhodou je, že sa do neho dajú vložiť obklady 5x5cm, takže si ho viete “dodizajnovať” sami.

 zrkadlo-z-rucne-tepaneho-plechu

7. Elegantný dekor Guia Castillo

Elegantný, skoro až rustikálny dekor Guia Castillo, sa v kombinácii s jednofarebnými a jemnejšími obkladmi výborne hodí do kúpeľne v staršom historickom dome, byte či na chalupe.

rustikalny stylkeramicke obklady

 

Realizácie a ukážky toho, ako si zrekonštruovať kúpeľňu

Kúpeľna v dome

originalna-kupelna-v-dome

Fialkovo-tyrkysová kúpeľňa v Roubence (ČR) dýcha originalitou a pestrosťou.

Hlavnými prvkami sú dve zápustné umývadlá s názvom “Violets”, ktoré sú dekorované v jemnom fialkovo-kvetinovom tóne.

Okrem toho je v kúpeľni obklad Violets (10,5x10,5cm), v kombinácii s jednofarebným obkladom Verde aquacate a modrým Azul Mezclilla.

Celkovú atmosféru v kúpeľni dotvára dlažba, so špeciálny tvarom “vendix”, ktorý predstavuje tzv. odstrihnuté rohy.

Na základe tohto dizajnu vzniká malý štvorček, ktorý je vyložený taktiež obkladom Violets (5x5cm).

Celý tento dizajn je veľmi farebne zladený a pôsobí upokojujúcim dojmom. Bol robený na objednávku podľa predstáv klienta, ktorý sa riadil aj našimi radami a postrehmi z predchádzajúcich realizácii. 

Na túto kúpeľňu sme obzvášť hrdí, lebo v seba spája niekoľko zaujímavých a dominantných prvkov, ale napriek tomu nie je vulgárna ani prekombinovaná. 

Kúpeľna na chalupe

kupelna-v-dome-v-tradicnom-style

Na fotke je realizácia kúpeľne v dome z Krkonoš (ČR). Zo spomenutých materiálov bolo použité umývadlo Violets a jednoduchý, jednofarebný biely obklad s kombináciou obkladov s tým istým dekorom ako umývadlo.

Toaleta v hotely Salvator

farebne-umyvadla-na-dosku-v-mexickom-style

Hlavnými prvkami kúpeľne v hotely Salvator v Prahe sú stojace umývadlá na dosku, kde na ľavo je spomínané umývadlo Rosario Verde a na pravo umývadlo Rosario Azul.

 

Zaujali vás pestré rekonštrukcie kúpeľní? Farebné obklady a doplnky do kuchyne, či kúpeľne, si môžete na živo pozrieť v showroome La Lagartija, alebo objednať v našom eshope.

 


Máte záujem o podobnú realizáciu?

Telefón: 0910 791 961

 Facebook: fb.com/lagartija.sk/