Mexické slnko u Vás doma

Šperk do vašej kúpeľne - mexické obklady a umývadlá.

Mexická keramika je veľmi známa svojou farebnosťou a pestrosťou. Na každom kroku nájdeme pozostatky aztéckej či mayskej kultúry, ktoré sa odrážajú nielen v historických pamiatkach a v jazyku, ale aj v ručnej práci.

Mexické maľované kachličky

V Mexiku je väčšina keramiky ručne vyrábaná a zdobená podľa osvedčených postupov. Každý jeden kus je orginál a odtlačkom techniky a kresby konkrétneho maliara. V ponuke nájdete rôzne insitné motívy ako slnečnice, kvietky, jaštričky ale aj smrtky, ktoré sú vyjadrením ich spojenia s prírodou a indiánskou kultúrou. Avšak hlavnými výjavmi sú častokrát farebné abstraktné ornamenty pod rôznymi názvami ako východ slnka, pávie pero, dokonca aj názvy španielskych miest ako Valencia, Granada a podobne.

Pre širšiu ponuku obkladov navštívte náš eshop

Maľované obklady

Ak túžite po niečom špeciálnom, čo by Vám urobilo radosť každý deň, keď vstúpite do kúpeľne, určite je vhodným doplnkom pestré mexické umývadlo, ktoré je rozhodne ozdobou každej kúpeľne. Na výber su rôzne tvary od oválnych až po štvorcové, zápustné či stojace na dosku.

 

Ponuka umývadiel

Maľované umývadlo
Maľované umývadlo vhodné do kúpeľne
Zápustné umývadlo do kuchyne

 

Autenticitu priestoru dosiahnete aj správnou voľbou a zladením rôznych jednofarebných alebo dekorovaných obkladov. Nespočetná variabilita skladby a kombinácií ponúka širokú škálu použitia. Môžete si zladiť jemný kvietkovaný dekor alebo naopak,možete z kúpeľne urobiť veľkú mexickú párty. Je to iba na Vás, ktorým smerom popustite svoju fantáziu.

 

Viac inšpirácií môžete načerpať v našej galérii

  Mexická kúpeľňa v dome

Mexický fastfood