Mexické slnko u Vás doma

Ako si pestro zrekonštruovať kúpeľňu?

Rekonštruujete kúpeľňu a hľadáte inšpiráciu na jej zariadenie? Pre všetkých, ktorí majú radi pestrosť sme pripravili tipy na interiérové doplnky, ktoré Váš domov, či chalupu poriadne rozžiaria.

V závere článku nájdete ukážky troch realizácií kúpeľní, kde boli použité materiály od La Lagartija.

Umývadlo Violets

Ručne maľované umývadlo Violets je dekorované v jemnejšom kvetinkovom tóne. Umývadlo je zápustné, stredné a znesie bežnú kúpeľňovú záťaž. Celková realizácia sa dá skombinovať s obkladom, ktorý má rovnaký dekoračný motív.

Umývadlo Violets do kúpeľne

Umývadlo Rosario Verde

Rosario Verde v preklade znamená zelený ruženec. Toto pestré, ručne maľované umývadlo na dosku je výrazné vďaka kvietkovanému ornamentu uprostred. Umývadlo je maľované zvnútra a aj zvonka.

Umývadlo Rosario Verde

Elegantný dekor Guia Castillo

Elegantný, skoro až rustikálny dekor Guia Castillo, sa v kombinácii s jednofarebnými a jemnejšími obkladmi výborne hodí do kúpeľne v staršom historickom dome, byte, či na chalupe.

Elegantný dekor Guia Castillo 1
Elegantný dekor Guia Castillo2

Ornamentálny dekor Rosario Verde

Exoticky a priam až orientálne pôsobí dekor Rosario Verde. Vďaka výraznejšej zelenej farbe sa môže na účel oživenia miesnosti umiestniť do stredu.

Ornamentálny dekor Rosario Verde do kuchyne

Južanský dekor Sevilla

Už názov Dekor Sevilla evokuje Španielsko. Tento dekor je vhodný do akejkoľvek kombinácie s bielou alebo terakotovou a vďaka umiestneniu do šachovnice môže byť nosným prvkom. Naopak pri divokejšej variácii, môže poslúžiť ako odľahčujúci prvok.

Južanský dekor Sevilla

Kvetinovaný dekor No. Flor 114

Živý dekor No. Flor 114 je možné zrealizovať dvoma odlišnými spôsobmi. Jeden spôsob realizácie je sústredenie sa na stredový malý štvorček na jednej kachličke. Druhý spôsob realizácie je vytváranie kvetiny, ktorá vzniká zložením štyroch kachličiek. Tento dekor je vhodný do kombinácie so žltou, zelenou a červenou farbou.

Kvetinovaný dekor No. Flor 114

Tradičné mexické zrkadlo

Na doplnenie originálneho oživenia priestoru môžete využiť tradičné mexické zrkadlo, ktoré je vyrobené z ručne tepaného plechu. Veľkou výhodou je, že sa do neho dajú vložiť obklady 5x5cm, takže si ho viete “dodizajnovať” sami.

Tradičné mexické zrkadlo

Inšpirácie pre Vašu farebnú kúpeľnu

Kúpeľňa v dome

Inšpirácie pre Vašu farebnú kúpeľnu

Fialkovo-tyrkysová kúpeľňa v Roubence (ČR) dýcha originalitou a pestrosťou. Hlavnými prvkami sú dve zápustné umývadlá s názvom “Violets”, ktoré sú dekorované v jemnom fialkovo-kvetinovom tóne. Okrem toho je v kúpeľni obklad Violets (10,5x10,5cm), v kombinácii s jednofarebným obkladom Verde aquacate a modrým Azul Mezclilla. Celkovú atmosféru v kúpeľni dotvára dlažba, so špeciálny tvarom “vendix”, ktorý predstavuje tzv. odstrihnuté rohy. Na základe tohto dizajnu vzniká malý štvorček, ktorý je vyložený taktiež obkladom Violets (5x5cm).

Kúpeľňa na chalupe

Na fotke je realizácia kúpeľne v dome z Krkonoš (ČR). Majitelia mali túžbu si kúpeľňu zrekonštruovať v jemnejšom, romatickom a fialkovo-kvetinovom tóne. Zo spomenutých materiálov bolo použité umývadlo Violets a jednoduchý, jednofarebný biely obklad s kombináciou obkladov s tým istým dekorom ako umývadlo.

Inšpirácie pre Vašu farebnú kúpeľnu

Toaleta v hotely Salvator

Hlavnými prvkami kúpeľne v hotely Salvator v Prahe sú stojace umývadlá na dosku, kde na ľavo je spomínané umývadlo Rosario Verde a na pravo umývadlo Rosario Azul.

Toaleta v hotely Salvator

Zaujali vás pestré rekonštrukcie kúpeľní? Farebné obklady a doplnky do kuchyne, či kúpeľne, si môžete na živo pozrieť v showroome La Lagartija, alebo objednať v našom eshope.